Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Facebook IP UJ

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności
NOWOŚĆ! Bezpłatne studia podyplomowe Pedagog specjalny w edukacji włączającej
Zapraszamy na bezpłatne studia podyplomowe finansowanie przez MEiN. Studia skierowane są dla osób, które pragną nabyć kwalifikacje pedagoga specjalnego w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych oraz integracyjnych. Studia dają przygotowanie do praktycznej realizacji edukacji włączającej.
16.06.2023
więcej o NOWOŚĆ! Bezpłatne studia podyplomowe Pedagog specjalny w edukacji włączającej
Zaproszenie Rektora UJ do udziału w Światowym Kongresie Kopernikańskim w dniach 24-26 maja 2023
Prof. dr hab. Jacek Popiel, Rektor UJ, serdecznie zaprasza społeczność akademicką do udziału w obchodach Roku Kopernikańskiego, które będą miały miejsce w Krakowie w dniach 24-26 maja br.
16.05.2023
więcej o Zaproszenie Rektora UJ do udziału w Światowym Kongresie Kopernikańskim w dniach 24-26 maja 2023
Zaproszenie do współpracy w projekcie badawczym "Przyszłość bez krat"
Serdecznie zapraszamy Studentów/Studentki i Doktorantów/Doktorantki Uniwersytetu Jagiellońskiego do współpracy w projekcie badawczym zatytułowanym „Przyszłość bez krat”, w ramach Centrum Behaviour in Crisis Lab. Program Strategiczny Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim, realizowanym przez zespół badawczy Zakładu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji w Instytucie Pedagogiki UJ!
07.03.2023
więcej o Zaproszenie do współpracy w projekcie badawczym "Przyszłość bez krat"
dr inż. Łukasz Tomczyk laureatem prestiżowego wyróżnienia „Lista 100”
Pracownik Instytutu Pedagogiki dr inż. Łukasz Tomczyk został laureatem prestiżowego wyróżnienia „Lista 100”. Nagroda ta jest przyznawana przez kapitułę Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.
07.03.2023
więcej o dr inż. Łukasz Tomczyk laureatem prestiżowego wyróżnienia „Lista 100”
Zaproszenie na wykład otwarty
Koło Naukowe Pedagogów Przedszkolnych i Wczesnoszkolnych przy Instytucie Pedagogiki UJ zaprasza na wykład otwarty. 15 marca o godzinie 16.30. Pani dr hab. Anna Sajdak-Burska, prof. UJ wygłosi wykład pt. "Jedność nauki - zróżnicowanie metodologicznych dróg poznania".
01.03.2023
więcej o Zaproszenie na wykład otwarty

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

O nas

Obraz przedstawia front budyneku Instytutu Pedagogiki UJ przy ul. Batorego 12, jest to: wejście główne ze schodami, okna i ozdobny gzyms; budynek jest z czerwonej cegły.Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego jest jednym z ważniejszych ośrodków pedagogicznych w Polsce oraz liderem w grupie kierunków Pedagogika w Rankingu Szkół Wyższych miesięcznika Perspektywy. Instytut współpracuje z ośrodkami naukowymi i edukacyjnymi z kraju i zagranicy. W ofercie mamy wyjazdy na stypendia do kilkudziesięciu uczelni zagranicznych.

W naszym Instytucie prężnie działają studenckie koła naukowe zrzeszające ambitnych i zaangażowanych: animatorów kultury, pedagogów resocjalizacyjnych i pedagogów przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Instytut Pedagogiki UJ mieści się w dwóch budynkach zlokalizowanych w centrum Krakowa wśród klimatycznych kawiarni i wielu pereł architektury. Siedziba główna Instytutu znajduje się przy ulicy Stefana Batorego 12 w willi "Pod Stańczykiem".