Edukacja głupcze! Jak i czego uczyć w XXI wieku

Już w najbliższy wtorek, tj. 22 czerwca o godz. 19.00 wraz z Wydziałem Filozoficznym serdecznie zapraszamy na wydarzenie: Edukacja głupcze! Jak i czego uczyć w XXI wiekutrzeci odcinek serii wydarzeń popularnonaukowych #Wyjaśniamy. Wydarzenie będzie transmitowane jednocześnie na YT i FB, a po spotkaniu zostanie udostępnione w sieci, pojawi się również w formie podcastu.


W spotkaniu udział wezmą:

dr hab. Anna Sajdak-Burska, prof. UJ - pedagog, Kierownik Zakładu Pedagogiki Szkolnej i Dydaktyki Akademickiej,

dr Małgorzata Turczyk - pedagog i prawnik, adiunkt w Zakładzie Pedagogiki Szkolnej i Dydaktyki Akademickiej,

dr hab. Małgorzata Michel, prof. UJ - pedagog resocjalizacji, profesor w Zakładzie Pedagogiki Szkoły Wyższej i Polskiej Myśli Pedagogicznej.

Spotkanie z zaproszonymi ekspertkami poprowadzi Tomasz Pytko, rzecznik prasowy Wydziału Filozoficznego.

 

Rozmowa będzie dotyczyła m.in. wieloaspektowego spojrzenia na trwający kryzys edukacji, gdzie jedną z płaszczyzn jest pandemia, która pogłębiła elementy wykluczenia, wymusiła cyfryzację obszarów, w których nie była ona nawet planowana, ale i przyśpieszyła tworzenie formatu nauczyciela 2.0. W szczególny sposób rozmówcy spojrzą na aspekt uniwersytecki minionego czasu i zwrócą uwagę na problem uwikłania edukacji w uwarunkowania polityczno-ideologiczne i potrzebę podkreślenia jej roli w edukacji społecznej w zrozumieniu różnorodności. W dyskusji spróbują również określić rolę edukacji XXI wieku w kształtowaniu nowych zawodów i profesji, nowych form wykluczenia. To tylko niektóre zagadnienia, jakie zostaną poruszone na spotkaniu.
 

Zapowiada się szalenie ciekawa dyskusja – gorąco zapraszamy do udziału!
 

Link do wydarzenia znajdziesz tutaj

 

VIDEO Z WYDARZENIA: https://www.youtube.com/watch?v=2Jxfv4MKDSc