Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Szkolenie dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą

Serdecznie zapraszamy na szkolenie organizowane w Instytucie Pedagogiki UJ przez „Fundację Myśleć Sercem” we współpracy z fundacją "Freunde der Erziehungskunst", przyjaciółmi, aktywistami i krakowskimi instytucjami.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 25 marca, w godzinach 9.30-13.00 w Instytucie Pedagogiki UJ, ul. Batorego 12.

Aby zapisać się na szkolenie prosimy o kontakt e-mail: malgorzata.michel@uj.edu.pl


Szkolenie poświęcone będzie rozumieniu mechanizmów związanych z doświadczeniami traumatycznymi i konkretnym sposobom pracy z dziećmi dotkniętymi traumą. Ważnym zagadnieniem jest też pytanie o własne siły, możliwości i kondycję – jak o nie dbać?

Wydarzenie poprowadzone będzie przez specjalistów od lat zajmujących się pomocą dzieciom i młodzieży na obszarach dotkniętych katastrofami. Ma ono charakter praktyczny, a jego rolą jest „danie poczucia siły”.

Wydarzenie dedykowane jest osobom, które pracują z dziećmi i młodzieżą. Wprawdzie szkolenie poświęcone jest zasadniczo pracy z grupami dzieci dotkniętych traumatycznymi doświadczeniami, ale podejście i prezentowane metody z powodzeniem mogą być stosowane również w „zwykłej” praktyce pedagogicznej, a także w pracy z osobami dorosłymi.

 

Zajęcia poprowadzą specjaliści z Notfallpedagogik/Emergency Pedagogy: pedagodzy, psycholodzy, wolontariusze, którzy od lat specjalizują się w działaniach interwencyjnych na terenach objętych klęskami żywiołowymi i wojennymi.

Poniżej znajdziecie link do strony Notfallpedagogik/Emergency Pedagogy

https://www.freunde-waldorf.

Data opublikowania: 21.03.2022
Osoba publikująca: Jadwiga Sulikowska