Wykład pt. „Badacz jakościowy w trudnym terenie. Dylematy metodologiczne i etyczne"

13.11.2015 roku w ramach Sekcji Badań Jakościowych działającej przy Kole Naukowym Pedagogów Resocjalizacji UJ Instytut Pedagogiki UJ odbyło się seminarium dydaktyczne z dr hab. Piotrem Chomczyńskim z Uniwersytetu Łódzkiego. Wraz z dr Małgorzatą Michel poprowadzili wykład pt. „Badacz jakościowy w trudnym terenie. Dylematy metodologiczne i etyczne".

Dr hab. P. Chomczyński, autor książki „Działania wychowanków schronisk dla nieletnich i zakładów poprawczych. Socjologiczna analiza interakcji grupowych" z wielką pasją i świadomością doświadczonego badacza opowiadał o badaniach przeprowadzanych w instytucjach zamkniętych, tj. Zakładach Karnych i Poprawczych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dr M. Michel natomiast podzieliła się z nami praktycznymi wskazówkami i zdobytą wiedzą dotyczącą badań jakościowych po drugiej stronie muru, tj. na polskich ulicach. Spotkanie przybrało formę warsztatu, co pozwoliło uczestnikom lepiej przyjrzeć się zaletom i wadom tychże badań, a także wielu związanym z nimi dylematom - metodologicznym i etycznym.

Sprawozdanie sporządziła: Magdalena Dragan

Data opublikowania: 31.03.2016