Szlachetna Paczka w Instytucie Pedagogiki

Z radością informujemy, że Instytut Pedagogiki po raz kolejny bierze udział w projekcie SZLACHETNA PACZKA. W tym roku pomożemy „stanąć na nogi” Pani Annie, osobie doświadczonej niepełnosprawnością.

Pani Anna (72 l.) przez lata pracowała jako rejestratorka medyczna w szpitalu. Obecnie mieszka sama - jej dzieci opuściły kraj, a dzielące ich kilometry sprawiły, że relacje rodzinne znacznie się pogorszyły. Pani Anna nie może liczyć na ich pomoc materialną, żyje w biedzie. Obecnie choruje m.in. na nadciśnienie tętnicze, chorobę zwyrodnieniową stawów, nadczynność tarczycy. Wydatki na lekarstwa (150 zł) oraz utrzymanie mieszkania (540 zł) pochłaniają prawie całą emeryturę (767 zł) pani Anny. Na przeżycie pozostaje jej zaledwie 77 zł miesięcznie. Gdyby nie wsparcie udzielane przez Dom Pomocy, który zapewnia jej darmowy ciepły posiłek, oraz przyjaciele, którzy czasem kupują jej jedzenie, kobieta nie mogłaby normalnie funkcjonować.

Pani Anna, pomimo iż sama znajduje się w bardzo trudnej sytuacji, jest osobą otwartą i pogodną, wręcz zaraża optymizmem i sama stara się nieść pomoc innym ludziom. Największą pasją pani Anny jest literatura. Kobieta nie wyobraża sobie dnia bez czytania. Żartuje, że niedługo będzie musiała poszukać innej biblioteki, bo w tej, do której uczęszcza przeczytała wszystkie książki. Bardzo lubi również kwiaty doniczkowe, chociaż z powodu trudnej sytuacji finansowej ma ich obecnie niewiele.

Najważniejsze potrzeby Pani Anny to:

Żywność trwała: herbata, cukier, kawa, konserwy rybne (organizm pani Anny nie toleruje mięsa), dżem, kakao, kawa Inka, powidła śliwkowe, miód, płatki kukurydziane/owsianka błyskawiczna, ser hermetycznie pakowany, woda mineralna gazowana, coś słodkiego na święta

Środki czystości i artykuły higieniczne: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, kostki do wc, płyn do szyb, dezodorant, krem nawilżający do rąk, szampon delikatny

Odzież: ciepła, luźna koszulka/ sweter w jasnym kolorze (rozmiar 42), „przejściowa” sukienka w jasnym kolorze (rozmiar 42), „przejściowe” spodnie – jeansy  (rozmiar 42)

Wyposażenie mieszkania: ręczniki, ręcznik do kąpieli bawełniany (standardowy rozmiar)

Inne potrzeby: leki (dostępne bez recepty): lek na odbudowę chrząstki stawowej, lek na wątrobę, maść przeciwbólowa, zestaw witamin dla seniorów, wit. D (dawka 1000 mg)

Szczególne upominki: Krem dla osób w wieku pani Anny lub kwiat doniczkowy, książki („literatura kobieca”)

Produkty można składać od 20 listopada do 6 grudnia do godziny 14.00 do specjalnie przygotowanego pudła znajdującego się w portierni Instytutu Pedagogiki UJ (ul. Batorego 12).

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt mailowy z dr Barbarą Jamrozowicz (barbara.smoter@uj.edu.pl), dr Katarzyną Smoter (katarzyna.smoter@uj.edu.pl) i z Karoliną Wacińską (wiceprezes Koła Naukowego Pedagogów Opiekunów) (karolina.wacinska@wp.pl).

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do tego wydarzenia!

dr Barbara Smoter
dr Katarzyna Smoter
Karolina Wacińska

-> Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

-> Finał Szlachetnej Paczki 2017

Data opublikowania: 21.11.2017