Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dla studentów

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie Rektora UJ do udziału w Światowym Kongresie Kopernikańskim w dniach 24-26 maja 2023

logo kongresu kopernikańskiego

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w obchodach Roku Kopernikańskiego, organizowanego w związku z 550. rocznicą urodzin wybitnego uczonego i astronoma, studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego - Mikołaja Kopernika. Z tej okazji Uniwersytet Jagielloński wraz ze swoimi Partnerami przygotował wiele wydarzeń.

Już w maju pragniemy Państwa serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu - Światowym Kongresie Kopernikańskim, który odbędzie się w dniach 24-26 maja 2023 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33 w Krakowie. Jest to kolejna odsłona wydarzeń odbywających się również w Toruniu i Olsztynie - trzech polskich miastach, które odegrały ważną rolę w życiu Mikołaja Kopernika.

Krakowska część Kongresu będzie poświęcona poznaniu dziedzictwa kopernikańskiego w nauce i kulturze. W ramach sekcji filozoficznej zatytułowanej "Dziedzictwo kopernikańskie" oraz sekcji ekonomicznej "Wokół pieniądza" będą mieli Państwo możliwość wysłuchania interesujących wykładów i debat prowadzonych przez znakomitych polskich i zagranicznych ekspertów z obszaru nauk filozoficznych (m.in. ks. prof. Michała Hellera, prof. Stefano Gulizia, prof. Ovanesa Akopyana) oraz ekonomicznych (m.in. prof. Marka Belki, prof. Waltrauda Schelkle, prof. Sebastiana Edwardsa).

Światowy Kongres Kopernikański będzie dla międzynarodowej społeczności naukowej ważną okazją do uczczenia Kopernika i jego spuścizny oraz poruszenia kluczowych problemów współczesnej nauki.

Program Kongresu dostępny jest na stronie internetowej: https://kopernik550.uj.edu.pl/skk-krakow

Wstęp na wydarzenie ma charakter nieodpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby zapewnić sobie udział w wydarzeniu, już dziś zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem strony [link].

Prof. dr hab. Jacek Popiel
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Data opublikowania: 16.05.2023
Osoba publikująca: Krzysztof Burski