Web Content Display Web Content Display

Dla studentów

Web Content Display Web Content Display

Zaproszenie do udziału w treningu poznawczym (umysłu) w Instytucie Psychologii UJ

Szanowni Państwo,

grupa badawcza w Instytucie Psychologii UJ pod kierownictwem prof. Edwarda Nęcki prowadzi w pierwszej połowie kwietnia bezpłatne treningi poznawcze, za udział w których przewidziane są nagrody.

Opis treningu:
Każdy ochotnik może wziąć udział w jednorazowej 2,5-godzinnej sesji treningu poznawczego w wybranym przez siebie terminie w pierwszej połowie kwietnia. Trening poznawczy obejmuje ćwiczenie funkcji wykonawczych umysłu, czyli zdolności poznawczych, które są niezbędne do regulowania i kontroli zachowania. Funkcje wykonawcze na bardzo podstawowym poziomie obejmują umiejętność hamowania dominującej reakcji, przełączania się miedzy zadaniami oraz odświeżania informacji w pamięci roboczej. Są one odpowiedzialne za zdolności kontrolowania i nadzorowania przebiegu procesów poznawczych oraz organizowania aktywności umysłowej.

Warunki uczestnictwa i wynagrodzenie:
Zapraszamy osoby szczególnie zainteresowane ćwiczeniem swojego umysłu. Trening będzie połączony z pomiarem samopoczucia oraz wypełnieniem dwóch kwestionariuszy, dzięki czemu odbywa się za darmo, a uczestnicy otrzymają 10 zł za koszty przybycia do laboratorium. Dodatkowo, pod koniec kwietnia, wśród wszystkich uczestników treningu zostaną rozlosowane nagrody finansowe w wysokości 40 zł (5 nagród) i 50 zł (15 nagród). Uczestnicy dostaną od nas również materiały zawierające dalsze wskazówki możliwości trenowania swojego umysłu we własnym zakresie.

Zapraszamy osoby w wieku 17-35, które:
- Są zainteresowane rozwojem sprawności swojego umysłu
- Posługują się językiem polskim jako swoim pierwszym językiem
- Nie przyjmują leków wpływających na funkcjonowanie poznawcze (myślenie, pamięć, spostrzeganie itp.)
- Nie brały udziału w treningu poznawczym w Instytucie Psychologii
- Nie są pracownikami Uniwersytetu Jagiellońskiego (studenci, stypendyści oraz osoby zatrudnione na umowę zlecenie/dzieło mogą wziąć udział w badaniu!)

Zgłoszenie na trening:
Osoby zainteresowane udziałem powinny wypełnić ankietę zgłoszeniową on-line, dostępną pod linkiem: https://www.research.net/r/7XDRFP2. W ankiecie tej mogą Państwo zapoznać się z możliwymi terminami treningu i wybrać jeden z nich. Skontaktujemy się ze wszystkimi ochotnikami i podamy informację dotyczącą sali, w której odbywa się trening.

Miejsce: ul. Ingardena 6, Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Z poważaniem,
Natalia Wójcik