Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dla studentów

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie do udziału w projekcie edukacyjnym "Uniwersytet przez kontynenty"

Szanowni Państwo,

Zapraszamy nauczycieli akademickich i studentów do udziału w projekcie edukacyjnym "Uniwersytet przez kontynenty. Program edukacyjny dla studentów w Wioskach Świata - Parku Edukacji Globalnej".

Celem projektu jest przekazanie w przystępny sposób treści z zakresu edukacji globalnej oraz upowszechnienie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju wśród studentów kierunków perdagogicznych i kierunków społecznych. Świadomość globalnych zależności winna być częścią wykształcenia absolwentów, którzy jako świadomi i zaangażowani społecznie obywatele pomogą minimalizować globalne problemy.

Uczestnikom projektu proponujemy udział w bezpłatnych spotkaniach warsztatowych. Do wyboru będą trzy tematy warsztatów dotyczące problemów społecznych wybranych krajów Globalnego Południa, wzbogacone o kompendium podstawowych zagadnień dotyczących Edukacji Globalnej.

Warsztaty odbywać się będą od 1 kwietnia do 30 czerwca 2024 r. w Wioskach Świata - Parku Edukacji Globalnej w Krakowie przy ul. Tynieckiej 39. Warsztaty będą prowadzone przez trenerów Edukacji Globalnej mających doświadczenie pracy wolontaryjnej w krajach Globalnego Południa, którzy podzielą się w sposób praktyczny wiedzą o życiu i problemach, jakie mają miejsce w krajach rozwijających się. Oferta będzie obejmowała 3 godziny zegarowe (2 godziny akademickie).

Zwieńczeniem projektu będzie możliwość udziału studentów w konferencji naukowej, ktora zostanie zorganizowana w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej 2024.

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:
www.swm.pl oraz www.wioskiswiata.org

Nabór trwa od 1 grudnia 2023 do 1 marca 2024. Dodatkowe informacje o projekcie można uzyskać:
mailowo: wioskiswiata@swm.pl
telefonicznie: (12) 269 23 33.

Marta Szymańska
Koordynator projektu
Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu
Kraków

Data opublikowania: 19.12.2023
Osoba publikująca: Krzysztof Burski