Nekrolog

Odeszła mgr Krystyna Kowalska (1946-2023).

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 31 stycznia 2023 roku zmarła mgr Krystyna Kowalska (1946-2023) wieloletnia wykładowczyni w Instytucie Pedagogiki oraz Studium Pedagogicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, znakomity dydaktyk, całym sercem oddana kształceniu studentów oraz praktycznemu przygotowywaniu ich do pracy pedagoga.

Jako harcmistrz Związku Harcerstwa Polskiego działała w Drużynie Nieprzetartego Szlaku zajmującej się opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi. Współpracowała, od momentu jego powstania, ze Stowarzyszeniem Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych „Pro Familia”.

Żegnamy w Niej serdeczną i pogodną Koleżankę, wrażliwego i współczującego człowieka, gotowego nieść pomoc każdemu, a przede wszystkim dzieciom, które potrzebowały opieki i miłości.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona 6 lutego 2023 r. o godz. 12.20 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce spoczynku.