Webinar dla studentów wolontariuszy wspierających uchodźców z Ukrainy

Jak dbać o siebie, by móc pomagać innym? Webinar dedykowany studentom wolontariuszom wspierającym uchodźców z Ukrainy

Termin: 21.03.2022 (poniedziałek), godz. 17.00-18.00
Link do zespołu: https://tiny.pl/9nrjm

Działalność pomocowa jest sporym obciążeniem dla organizmu osoby wspierającej, zwłaszcza, gdy i jej sytuacja nosi znamiona zagrożenia. Posiadane zasoby energetyczne są intensywnie pożytkowane zarówno w wysiłku fizycznym, jak i emocjonalnym zaangażowaniu. Kluczową jest więc sprawa samoświadomości utraty sił oraz umiejętność ich doraźnego odzyskiwania.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Krystyna Ablewicz, prof. UJ - kierownik "Doradztwa Pedagogicznego Proficio" w Instytucie Pedagogiki UJ.
Webinar będzie zawierał krótkie informacje teoretyczne oraz ich praktyczne przełożenia dotyczące wspierania organizmu w sytuacjach egzystencjalnie i społecznie bardzo trudnych.

Serdecznie zapraszamy!

Data opublikowania: 16.03.2022