"Jeśli musisz, rób to bezpiecznie. Refleksje toksykologa" - 30 maja br.

Szanowni Państwo,

w ramach inicjatywy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji - SOWA, mamy zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich studentów oraz pracowników na comiesięczne wykłady dotyczące wybranego zagadnienia dotyczącego promocji zdrowia psychicznego. Odbywać się one będą w trakcie roku akademickiego w ostatni czwartek miesiąca w Collegium Śniadeckiego, ul. Kopernika 27, II piętro, sala wykładowa nr 32.

Drugi już wykład, zatytułowany: "Jeśli musisz, rób to bezpiecznie. Refleksje toksykologa", wygłosi dr Piotr Hydzik (Oddział Kliniczny Toksykologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie).

Zapraszamy 30 maja o godz. 18.30 (czwartek) Collegium Śniadeckiego, ul. Kopernika 27, II piętro, sala wykładowa nr 32.

Dr Piotr Hydzik - absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie (aktualnie UJ Collegium Medicum). Ukończył specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych II stopnia, specjalizację z gastroenterologii oraz toksykologii klinicznej. W 2004 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Doświadczenie zdobywał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. G. Narutowicza w Krakowie, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie. Obecnie kierownik Oddziału Toksykologii w Oddziale Klinicznym Klinik Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ma wieloletnie doświadczanie w diagnostyce i leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego w tym schorzeń wątroby. Specjalizuje się w leczeniu schorzeń wątroby, zwłaszcza o etiologii toksycznej (alkohol, leki, w przebiegu uzależnień od substancji psychoaktywnych).

 

Serdecznie zapraszamy na wykład, jak również do zapoznania się z ofertą Ośrodka: https://www.uj.edu.pl/sowa

Pracownicy Ośrodka SOWA

Data opublikowania: 29.05.2019
Osoba publikująca: Krzysztof Burski