Konferencja Identity From The Street objęta Honorowym Patronatem Instytutu Pedagogiki

3 października 2017 roku w Giżycku odbyła się Międzynarodowa Konferencja Identity From The Street realizowana przez fundację Human Lex Instytut w ramach działań prowadzonych we współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Programem Erasmus Plus oraz Urzędem Miasta Giżycko, Ełk i Olecko. Konferencja miała na celu przedstawienie problematyki dzieci i młodzieży w kontekście pracy metodą streetworking na całym świecie.

 

Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego objął konferencję Patronatem Honorowym, czuwając nad merytoryczną wartością konferencji.

 

W konferencji uczestniczyli reprezentanci 6 krajów Europy (Polski, Węgier, Włoch, Grecji, Czech i Litwy): psychiatrzy, psychologowie, streetworkerzy i studenci.

W konferencji głównej wzięło udział około 200 uczestników. Około 170 młodych osób uczestniczyło w pokazie filmowym "Dziurawa Skarpeta na Emigracji", opowiadającym o bezdomności w Polsce i w Wielkiej Brytanii i stworzonym przez młodzież współpracującą z fundacją Human Lex Instytut.

 

Głównymi prelegentami konferencji byli:
Graeme Tiffany (Wielka Brytania) – największy światowy autorytet z zakresu streetworkingu
Leszek Sagadyn – superwizor i psychoterapeuta
dr hab. Małgorzata Michel – Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego
Robert Oszczakiewicz – kierownik Monar Gaudynki, reprezentant Stowarzyszenia Monar
Filaretos Vourkos – prowadzący eksperymentalne centrum młodzieżowe w Kalamacie (Grecja)
Marcin Drewniak – Stowarzyszenie Parasol

 

Data opublikowania: 03.11.2017
Osoba publikująca: Jadwiga Sulikowska