II Forum Edukacji Obywatelskiej w Krakowie

26 listopada zapraszamy do udziału w II Forum Edukacji Obywatelskiej w Krakowie, organizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Demokracja w Praktyce.

 

Forum skierowane jest do osób zajmujących się na co dzień edukacją obywatelską dzieci i młodzieży, w szczególności do nauczycieli przedmiotów humanistycznych (wiedzy o społeczeństwie, historii, języka polskiego, wiedzy o kulturze, czy podstaw przedsiębiorczości) oraz pracowników instytucji edukacyjnych i naukowych. Celem forum jest zainicjowanie dyskusji o stanie edukacji obywatelskiej w województwie małopolskim oraz mieście Krakowie oraz wzajemna wymiana doświadczeń i dobrych praktyk związanych z edukacją obywatelską dzieci i młodzieży.

W ramach forum odbędą się panele dyskusyjne, przerwa sieciująca w formule Open Space oraz dwa warsztaty tematyczne. Tegoroczna edycja skupia się na aktualnych i sygnalizowanych zagadnieniach, w tym na:

  • edukacji obywatelskiej za pośrednictwem Internetu i social mediów,
  • możliwościach działania Samorządu Uczniowskiego z perspektywy funkcjonalnej i edukacyjnej,
  • nowoczesnych metodach dydaktycznych – jak na przykład zastosowaniu metody Verbatim w edukacji obywatelskiej.
     

Uczestnictwo w forum jest bezpłatne oraz potwierdzane certyfikatem uwzględnianym w procesie awansu zawodowego nauczyciela.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną udział w forum odbywa się w formie stacjonarnej w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, przy ul. Garbarskiej 1 w Krakowie oraz w formie zdalnej. Forum rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do godz. 17:00. Dla uczestników formy stacjonarnej przygotowaliśmy pakiety konferencyjne oraz poczęstunek. Jednocześnie zapraszamy do czynnego współtworzenia Forum.
 

Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej: http://demokracjawpraktyce.pl/nasze-projekty/forum-edukacji-obywatelskiej/.

W razie pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej: stowarzyszenie@demokracjawpraktyce.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

 

Data opublikowania: 18.11.2021
Osoba publikująca: Jadwiga Sulikowska