Webinar z Michałem Matuszewskim

W imieniu Biura Karier UJ serdecznie zapraszamy na webinar: "Kreatywny Pedagog to wyjątkowy Pedagog" z Absolwentem IP UJ - Michałem Matuszewskim!

Zapisy na wydarzenie: https://tiny.pl/9wl94

Więcej informacji o tym spotkaniu znajdziecie tutaj

Webinar jest w szczególności dedykowany studentom i studentkom pedagogiki i kierunków pokrewnych oraz wszystkim studentom i studentkom UJ zainteresowanych tematyką.

Spotkanie poprowadzi pedagog, terapeuta, muzyk i Absolwent Instytutu Pedagogiki UJ  – p. Michał Matuszewski.

 

Michał Matuszewski ukończył studia I i II stopnia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Pedagogiki  na kierunku pedagogika społeczno-opiekuńcza. W tamtym okresie, przez 3 lata pełnił funkcję Prezesa Koła Naukowego Pedagogów Opiekunów, a przez rok był członkiem Komisji Dydaktycznej UJ. Dodatkowo ukończył I i II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku w klasie akordeonu oraz studia: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Organizator spotkań naukowych (m.in. z neurodydaktyki, czy seksuologii, streetworkingu). Prowadził zajęcia z zakresu odnalezienia się na rynku pracy w zawodzie pedagoga.

Przez 7 lat związany ze Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA
w Krakowie. Zajmował się organizacją wydarzeń kulturalnych w ramach Stowarzyszenia. Finalista Must Be The Music. Tylko muzyka oraz uczestnik The Voice of Poland. Angażował się w wiele projektów muzycznych oraz realizacji telewizyjnych i radiowych.

Od 2017 roku pracuje w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krakowskiej 55
w Krakowie jako terapeuta. W pracy wykorzystuje terapię muzyczną. W miejscu pracy jest od 3 lat koordynatorem wolontariatu oraz opiekunem praktyk studenckich dla pedagogów i terapeutów. Stosuje autorski program zajęć muzykoterapeutycznych – ETNOTERAPIA wykorzystując muzykę etniczną/korzenną w terapii osób z zaburzeniami psychicznymi. Wydał płytę o podobnym tytule: ETNOTERAPIA – Muzyka Duszy.

Oprócz pracy terapeutycznej jest aktywnie koncertującym muzykiem. Uwielbia kreatywne i nowatorskie podejście do pracy pedagogicznej. Poszukuje alternatywnych form działalności pedagoga na rynku pracy.

Data opublikowania: 03.11.2021
Osoba publikująca: Jadwiga Sulikowska