VIII Seminarium Polskiej Myśli Pedagogicznej

Pracownia Polskiej Myśli Pedagogicznej Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
oraz Katedra Teorii i Filozofii Wychowania Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie
zapraszają na
VIII Seminarium Polskiej Myśli Pedagogicznej,

które odbędzie się
7 października 2022 r. (piątek) w formie stacjonarnej
w Instytucie Pedagogiki UJ, ul. Batorego 12 w Krakowie pod hasłem:

Przedstawiciele konserwatywnej myśli pedagogicznej w Polsce

Obrady VIII Seminarium proponujemy skupić wokół PRZEDSTAWICIELI polskiej konserwatywnej myśli pedagogicznej, a w ich zakresie pójść tropem:

1) konserwatywnej wizji człowieka i jego wychowania (zawartość pism, dokumentów, koncepcji, kierunków);

2) konserwatywnej wizja kultury i społeczeństwa;

3) konserwatyzmu jako nurtu myśli pedagogicznej;

4) organizacji instytucji oświatowych w duchu konserwatywnym.

Zgłoszenia referatów i uczestnictwa prosimy przesyłać do 15 lipca 2022 r. na adres: janina.kostkiewicz@uj.edu.pl na załączonym „Formularzu zgłoszeniowym” (abstrakty wystąpień do 1000 znaków).

Będzie możliwe publikowanie wygłoszonych referatów w czasopiśmie „Polska Myśl Pedagogiczna”: https://www.ejournals.eu/PMP/ - podlegać będą normalnej procedurze kwalifikacyjnej i recenzyjnej (tekst max 40-50 tyś. znaków ze spacjami; przypisy dolne, styl Chicago; termin zgłoszenia artykułu – 31 stycznia 2023 r.).

Zapraszamy do zapoznania się z programem VIII PMP: pobierz tutaj

Formularz zgłoszeniowy: pobierz tutaj